You are here: Home » News » Генеральна Асамблея ООН 2019 — підсумки роботи молодіжних делегатів

Генеральна Асамблея ООН 2019 — підсумки роботи молодіжних делегатів

Молодіжні делегати України в ООН Наргіс Мохд та Роман Тимоцко повернулися в Україну, вмотивовані на натхненні, бо за два насичені подіями тижні у Нью-Йорку було здобуто вражень та знать на рік уперед.

Почнемо із першого дня, який пройшов у Постійному представництві України при ООН. Делегати познайомились із дипломатами, які надалі координували їх роботу: Дар’єю Горбачовою, Ігорем Яременко, Денисом Людчак, Ігором Бондюком та іншими. Роман та Наргіс дізнались більше про поточну роботу Постпредства та отримали перші завдання. 

Вже наступного дня молодіжні делегати розпочали роботу у Третьому комітеті Генеральної асамблеї. Відчуття причетності до найпотужнішої організації світу не передати словами. Це надзвичайно почесно, тим паче для молодих людей. 

photo_2019-12-05 12.57.50

2 жовтня молодіжні делегати виступили із промовами у Третьому комітеті Генеральної Асамблеї ООН. 

“Україна може пишатися своєю молоддю, — розпочала Наргіс Мохд, — останнім часом її участь у соціальних рухах значно зросла.” Делегатка наголосила на неможливості сталого розвитку без досягнення миру та безпеки, а також забезпечення прав людей, постраждалих від конфлікту. 

Розповівши історію свого батька, який переїхавши в Україну із Афганістану, залишився небайдужим до проблем інших мігрантів, Наргіс закликала міжнародну спільноту підтримати мігратів та біженців, що являють собою неймовірний людський потенціал. 

Неможливо було не нагадати про наслідки російської агресії, внаслідок якої загинуло понад тринадцять тисяч чоловік, тридцять тисяч було поранено та близько півтора мільйона людей були вимушені покинути свої домівки. 

Роман Тимоцко розповів у своєму виступі історію Андрія Ейдера — наймолодшого моряка, що провів 286 днів у російському полоні. 

“Замість того, щоб вкладати свої таланти у в історію успіху та сталий розвиток України, багато молодих українців жертвують своїми життєвими планами заради безпеки нашої країни,” — підкреслив Роман. 

31

Делегат продемонстрував світу листівку-календар, на якому 19-річний Андрій відлічував дні, проведені у в’язниці. Завдяки активному залученню міжнародної спільноти, Андрій повернувся додому, проте, як зазначив Роман, “багато українців досі перебувають у незаконному ув’язненні, а також мільйони стикаються з грубими порушеннями прав людини, вчиненим Росією на тимчасово окупованих українських територіях, а саме в Криму та частинах Донбасу”. 

Російською стороною, відповідно до правил протоколу, було взято право відповіді. 

Цього ж дня відбулась зустріч із Генеральним Секретарем Антоніу Гуттерішем, з яким було зроблене спільне фото із молодіжними делегатами до 74 Генеральної Асамблеії ООН. 

Впродовж місії, молодіжні делегати відвідували заходи партнерів та брали участь у розробці Молодіжної резолюції — документу, який, можливо, буде підписаний державами-членами ООН не в цьому році, однак стане фундаментом для майбутньої молодіжної політики 193 держав. 

 

10 жовтня наші молодіжні делегати разом із молодіжною делегаткою Республіки Корея провели неформальний захід “Молодь як агенти змін”, на якому відбулась цікава дискусія щодо ролі молоді у досягненні цілей сталого розвитку, а також справжній обмін досвідом. 

Варто зазначити, що налагодження комунікацій та побудова нових міжнародних зв’язків було чи не одним із найважливіших завдань цієї подорожі, про що у наступних новинах.